Przedsięwzięcie pod nazwą: „Piknik rodzinny przy Medyku” organizowane jest corocznie od 2023 roku. Wydarzenie w kolejnych latach było realizowane pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Również w bieżącym roku impreza przy „Medyku” została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Celami spotkania były: - integracja społeczności lokalnej – zacieśnianie więzi między dziećmi, rodzicami i nauczycielami w przyjaznej, nieformalnej atmosferze; - promowanie zdrowego stylu życia i relaksu; - wspieranie aktywności i kreatywności dzieci – dzięki zorganizowanym zabawom, konkursom i animacjom; - budowanie pozytywnego wizerunku Placówki – jako miejsca przyjaznego, wspierającego rozwój uczniów/słuchaczy i dobre relacje z rodzinami. Przebieg imprezy/pikniku w godzinach 12.00-15.00 był następujący: Wychowankowie Bursy SWŁ wraz z opiekunami zadbali o organizację miejsca spotkania, przygotowali tor zabaw dla dzieci. Wychowankowie Bursy SWŁ wraz z opiekunami zadbali o organizację miejsca spotkania, przygotowali tor zabaw dla dzieci. Młodzież z Bursy SWŁ uatrakcyjniła imprezę oprawą muzyczną. Imprezę zgodnie z przyjętym scenariuszem poprowadziła Pani Paulina Kołodziejska reprezentująca PCAS w Tomaszowie Mazowieckim. Na wstępie Pan Dyrektor Cezary Klimek powitał zebranych gości, rodziny i partnerów wspierających imprezę. Następnie można było skorzystać z przygotowanych atrakcji „Dla małych i dużych”. Dzieci i ich opiekunowie mieli przygotowany słodki poczęstunek, napoje, watę cukrową i popcorn bez ograniczeń. Był też grill z pysznościami na bieżąco. W przygotowanie i obsługę zaangażowali się wszyscy pracownicy szkoły. Słuchacze wraz z nauczycielami poszczególnych kierunków kształcenia przygotowali stoiska oferujące róże zabawy i relaks: Technik masażysta – masaże relaksacyjne i porady; Technik usług kosmetycznych – makijaż dla małych i dużych; Higienistka stomatologiczna – pokazy, porady i kolorowanki; Terapeuta zajęciowy – prace plastyczne, m.in. wykonywanie kartek. Bursa SWŁ – wychowankowie przygotowali stanowisko z tatuażami, bańkami mydlanymi i warkoczykami. Było również czytanie na leżakach i relaks na kocach piknikowych, spotkanie ze strażakami i policją. Piknik uświetniła swoimi występami Pani - szczudlarka. Można było uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy prowadzonym przez Pana Krzysztofa Batorskiego oraz dokonać pomiaru poziomu cukru i uzyskać porady przy stoisku Stowarzyszenia Diabetyków w Tomaszowie Mazowieckim. Natomiast Studio tańca Dance Fit Center Latino – Pan Witold Pągowski przygotowało pokaz taneczny. Ciekawą i pouczającą atrakcją była wystawa kolekcji lalek i prelekcja Pani Moniki Rybarczyk. Całe spotkanie dokumentowała fotograf Pani Maria Adamska. Parterami wydarzenia byli: Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowiecki; Ochotnicza Straż Pożarna w Białobrzegach; Stowarzyszenie Diabetyków w Tomaszowie Mazowieckim; CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim Biblioteka Pedagogiczna filia w Tomaszowie Mazowieckim. Patronat medialny sprawowali: Tomaszowski Informator Tygodniowy i RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. |
Relacja FB: https://www.facebook.com/CkuSwlWTomaszowieMaz
Relacja TIT FB: https://www.facebook.com/tygodnikTIT
Relacja RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki: https://www.rmfon.pl/stacja/rmf_maxxx_tmz